Aktiviraj se!

Kaj je mladinsko delo?

O dobrih praksah mladinskega dela si lahko preberete v zborniku Zgodbe o uspehu, dosegljiv je tukaj.

Mladinski delavec
Kako do poklica mladinski delavec?
 Usposabljanje mladinskih delavcev
Vprašanja in odgovori o mladinskem delu
Gibanje Ne sovražnemu govoru

Priročnik Zaznamki: Priročnik za boj proti sovražnemu govoru na spletu z izobraževanjem o človekovih pravicah 2020  

Priročnik ZmoremoSmernice za razvijanje nasprotnih in alternativnih naracij za boj proti sovražnemu govoru in spodbujanje človekovih pravic 2019


Aktualno

2019
Publikacija Rastimo skupaj – reševanje stanovanjske problematike mladih20 February, 2019

V letu 2018 so na Mladinskem svetu Slovenije že četrto leto zaporedoma na pobudo Urada RS za mladino izvajali projekt Rastimo skupaj, ki je v osnovi namenjen razvoju lokalnih mladinskih politik in mladinskega delana lokalni ravni.

Rezultat projekta je publikacija Rastimo skupaj – reševanje stanovanjske problematike mladih, v kateri so zbrani prispevki relevantnih organizacij s področja urejanja stanovanjske politike ter 10 primerov dobrih praks slovenskih občin.

Cilj omenjene publikacije je širitev in prenos dobrih praks k drugim, manj razvitim občinam, hkrati pa želijo s publikacijo opozoriti na položaj mladih, ki je v veliki meri močno povezan z ureditvijo tega področja. Prav tako kot zaposlovanje, tudi področje stanovanjske problematike pomembno vpliva na osamosvajanje mladih.

Publikacija je dostopna tukaj.

Priročnik Zmoremo! 04 February, 2019

Priročnik ponuja smernice za razvijanje nasprotnih in alternativnih naracij za boj proti sovražnemu govoru in spodbujanje človekovih pravic, zlasti v spletnih okoljih. V priročniku je predlagan sklop spletnih in nespletnih komunikacijskih in izobraževalnih pristopov ter orodij za izpodbijanje naracij, ki ohranjajo in upravičujejo sovražni govor.

Njegov cilj je okrepiti zbirke orodij mladinskih delavk/-cev, izobraževalk/-cev in aktivistk/-ov, ki se že ukvarjajo z delom in učenjem na področju človekovih pravic ali pa so se z njima pripravljeni ukvarjati. 

Priročnik Zmoremo! bo koristil predvsem izobraževalkam/-cem kot pomoč pri spoprijemanju s sovražnimi naracijami ter pri njihovem odpravljanju in nadomeščanju s poudarkom na mladih in v spletnih okoljih. Bralke/-ce bo vodil pri prepoznavanju nevarnega pripovedovanja, ki slabi odnose v družbi.

V njem je moč najti številne preizkušene in preverjene načine, kako predlagati močne alternativne možnosti  ter sklop spletnih in nespletnih komunikacijskih in izobraževalnih pristopov ter orodij za izpodbijanje naracij, ki ohranjajo in upravičujejo sovražni govor.

Spremno besedo k slovenski verziji sta prispevala minister za izobraževanje, znanost in šport dr. Jernej Pikalo in v.d. direktorja Urada RS za mladino Tin Kampl.

ISSN 2670-4366

Zgodbe o uspehu 23 January, 2019

V e-knjigi o mladinskem sektorju v Sloveniji, ki ga je oblikoval Urad RS za mladino, se s svojimi najboljšimi, najbolj zanimivimi in najbolj drznimi praksami na enem mestu predstavlja kar osemdeset organizacij mladinskega sektorja. Namen zbornika je dokazati, da je ta sektor prodoren, barvit in hkrati tudi pogumen, saj pogosto presega vzorce običajnega delovanja drugih socialnih skupin v naši družbi.

2018
Zgodovina mladinskega dela24 October, 2018

V Ljubljani je med 2. in 4. oktobrom potekala zadnja delavnica v sklopu mednarodnih seminarjev na temo zgodovine mladinskega dela v Evropi. Mladinski delavci lahko na spodnji povezavi najdete predstavitve vseh predavateljev, ki so na delavnici izpostavili zanimive vsebine, povezane z zgodovino in razvojem mednarodnih mladinskih organizacij  in učinkih, ki ga je ta razvoj imel na mladinsko delo danes.

Naloži več

O portalu mlad.si             

Portal je namenjen vsem mladim v Republiki Sloveniji ter vsem tistim, ki se z mladimi ukvarjate. Na portalu najdete vse potrebne informacije o mladih in za mlade, vključno  z vsemi priložnostmi, ki se mladim ponujajo izven procesa izobraževanja in prvih delovnih izkušenj. Portal vsebinsko povezujejo tri glavne vstopne točke oz rubrike, ki smiselno tvorijo življenski ciklus mladih, njiove potrebe in želje po aktivnem preživljanju prostega časa in soočanju z izzivi v obdobju med 15. in 29. letom.
Kontakt:
Urad RS za mladino
Masarykova 16, 1000 Ljubljana
T: (01) 478 46 76, E: gp-ursm.mizs(at)gov.si
Urad RS za mladino
Piškotke uporabljamo, da bi vam omogočili nemoteno in prijetno uporabniško izkušnjo na naši spletni strani. Z nadaljno uporabo te spletne strani se strinjate z našo politiko piškotkov. Kaj so piškotki?