Kaj se dogaja?

Objave uredništva portala mlad.si

V skupini: Nacionalno
Všečno: (0)
Datum objave: 03 Mar. 2022

Pink Shirt Day

Pri Društvu Parada ponosa so letos, 23. februarja, znotraj programa Naslavljanje vrstniškega nasilja pripravile_i posebno kampanjo ob obeležitvi dneva boja proti vrstniškemu nasilju, s katero so naslavljale_i čedalje bolj perečo temo vrstniškega nasilja v Sloveniji, katerega žrtve so najpogosteje osebe, ki pripadajo marginaliziranim skupinam, med temi pri društvu specifično naslavljao vrstniško nasilje nad LGBTIQ osebami. 

Za Anti-Bullying Day ali Pink Shirt Day je tudi značilno, da si nadenemo rožnato majico ali srajco in s tem zavzamemo simbolično stališče proti ustrahovanju in nasilju.

Vsem šolam in organizacijam se lepo zahvaljujejo za letošnje sodelovanje pri Pink Shirt Day kampanji, še posebej pa izpostavljajo odzivnost in vložen trud Gimnazije Ormož, ki jih je zares lepo presenetila.

Ker si želijo, da se ozaveščanje in boj proti vrstniškem nasilju ne bi končala z iztekom kampanje, vas vabijo:

  • da si o njihovem programu in aktivnostih preberete na naši spletni strani in družbenih omrežjih (FB: @Preseganje kulture poniževanja, IG: @kultura_ponizevanja)
  • se kot šola pridružite njihovi Mreži vključujočih šol Slovenije,
  • se udeležite njihovih delavnic, ki jih izvajajo za učenke_ce, dijakinje_e in osebje na šolah
  • preberete ali z njimi delite zgodbe vrstniškega nasilja, ki jih zbirajo anonimno preko obrazca na njihovi spletni strani z namenom ozaveščanja o dogajanju iz prve roke.

Projekt Preseganje kulture poniževanja je financiran s strani Finančnega mehanizma EGP in Norveške 2014-2021, programa Active Citizens Fund v Sloveniji.

Vir: Društvo Parada ponosa

Trenutno ni komentarjev...

Komentirajte

91135

Omejitev znakov 740

O portalu mlad.si             

Portal je namenjen vsem mladim v Republiki Sloveniji ter vsem tistim, ki se z mladimi ukvarjate. Na portalu najdete vse potrebne informacije o mladih in za mlade, vključno  z vsemi priložnostmi, ki se mladim ponujajo izven procesa izobraževanja in prvih delovnih izkušenj. Portal vsebinsko povezujejo tri glavne vstopne točke oz rubrike, ki smiselno tvorijo življenski ciklus mladih, njiove potrebe in želje po aktivnem preživljanju prostega časa in soočanju z izzivi v obdobju med 15. in 29. letom.
Kontakt:
Urad RS za mladino
Masarykova 16, 1000 Ljubljana
T: (01) 478 46 76, E: gp-ursm.mizs(at)gov.si
Urad RS za mladino