Skupnost VSŠ
Spletno mesto Skupnost VSŠ omogoča iskanje po zbranih podatkih o višjih strokovnih šolah in njihovih študijskih programih, predstavljene pa so tudi vse pomembne informacije s področja višjega šolstva. Tu se dostopa do seznama višjih strokovnih šol ter študijskih programov, razpisov za vpis, prijav za vpis, predstavljene pa so tudi informacije glede pravic študentov in ugodnosti, ki upoštevajo status študenta višješolskega programa: subvencije za prevoz in prehrano, zdravstveno varstvo, bivanje v dijaškem domu in študentsko delo.
Mojaizbira.si
Spletno mesto www.mojaizbira.si obsega najpomembnejše informacije o poklicih in izobraževanju. Namenjeno je učencem, dijakom, staršem, odraslim in svetovalcem (šolski svetovalci, karierni svetovalci, svetovalci v vseživljenjskem učenju). Podatki so predstavljeni na enostaven in pregleden način, poleg tekstovnih opisov pa je na voljo tudi preko 350 video predstavitev poklicev.
Seznam višjih šol in vpis
V Sloveniji je bil višješolski študij temeljito prenovljen v devetdesetih letih prejšnjega stoletja, saj z uveljavitvijo Zakona o visokem šolstvu ob koncu leta 1993 ta študij na visokošolskih zavodih ni bil več mogoč. Višješolski študijski programi spadajo v terciarno izobraževanje, tako kot visoko šolstvo. Za razliko od drugih nivojev, višje strokovne šole poleg krajšega študija (2 študijski leti ovrednoteni s 120 kreditnimi točkami) ponujajo izrazito praktično usmerjene študijske programe. 40 % višješolskega študijskega programa sestavlja obvezno praktično usposabljanju v podjetjih, ki večinoma postanejo bodoči delodajalci študentov višješolskih študijskih programov.
V višješolski študij se lahko vpiše vsakdo, ki je
opravil splošno oziroma poklicno maturo ter vsakdo, ki ima opravljen mojstrski,
delovodski ali poslovodski izpit, tri leta delovnih izkušenj in opravi preizkus
znanja iz splošnoizobraževalnih predmetov v obsegu, ki je določen za poklicno
maturo v srednjem strokovnem izobraževanju.